Ανακοίνωση

Ανακοίνωση του Διευθυντή Διεύθυνσης Δ.Ε. Σερρών λόγω των επικίνδυνων καιρικών φαινομένων

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Χρόνια Πολλά, Ευτυχισμένος και Δημιουργικός ο καινούριος χρόνος.

Αύριο, Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017, λόγω των επικίνδυνων καιρικών φαινομένων, τα μαθήματα θα ξεκινήσουν στις 9:30 και θα λήξουν σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα του κάθε σχολείου.

Οι διευθυντές με τους καθηγητές θα βρίσκονται κανονικά στο σχολείο από την ώρα έναρξης λειτουργίας του, δηλαδή από τις 8:00, ώστε να φροντίσουν για:

α) την ασφαλή πρόσβαση των μαθητών στη σχολική τους μονάδα,

β) τη δυνατότητα ασφαλούς μετακίνησης των μαθητών μέσα στον σχολικό τους χώρο και

γ) τη λειτουργία της κεντρικής θέρμανσης του σχολείου.

Σε περίπτωση που διαπιστωθεί κάποιο πρόβλημα στα παραπάνω, οι Διευθυντές θα πρέπει να ενημερώσουν άμεσα την αντίστοιχη Δημοτική Αρχή καθώς και τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών.

Τα ανωτέρω θα ισχύσουν εφόσον δεν υπάρξει επιδείνωση του καιρού.

Υ.Γ.

Ενημέρωσα τον Πρόεδρο του ΚΤΕΛ να γίνει αλλαγή στα πρωινά δρομολόγια των λεωφορείων.

Οι τοπικοί τηλεοπτικοί σταθμοί ενημερώνουν σχετικά για το θέμα.

Δ/ΝΣΗΣ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΣΕΡΡΩΝ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ. ΤΕΝΕΚΕΤΖΗΣ